TR    EN

Uluslararası Öğrencilere Yardım

Sevgili Erasmus Öğrencisi,

 1. Yeterli şartları sağlamanız durumunda Üniversitenizin Erasmus Koordinatörü, e-mail adresinizi, bölümünüzü ve okumak istediğiniz dönemi belirterek sizi aday gösterebilir.
 2. Gelen öğrenciler için hazırlanmış olan Başvuru Formu (Application Form) nu indirip doldurunuz.
 3. Başvuru formuna aşağıdaki belgeleri ekleyiniz:
 • Aldığınız dersleri ve notlarınızı ayrıntılı bir şekilde içeren Not Dökümü (Transcript of Records)
 • 2 fotoğraf
 • Kimlik Kartı veya Pasaport fotokopisi
 • Üniversite kimliğinin veya kayıt belgelerinin fotokopisi
 • Özgeçmiş (CV)
 • Eğitim Anlaşması (Learning Agreement) (Biri sizin enstitünüze, biri bizim enstitümüze biri de Erasmus öğrencisine verilmek üzere 3 imzalı orijinal kopya). Seçilen derleri ayrıntılı bir şekilde belgelemektedir. Eğitim Anlaşması (Learning Agreement) belgesini Erasmus koordinatörünüz ile birlikte doldurunuz. Eğer öğrenci seçilen derslerde değişiklik yapmak isterse belgenin ikinci sayfası ekle / bırak amacı ile kullanılabilir. Bu belgenin, Atılım Üniversitesi’nde dönem başladıktan sonra en geç 1 ay içinde doldurulup imzalanmış olması gerekir

             ** Daha fazla bilgiye için Atılım Üniversitesi Erasmus koordinatörü ile iletişime geçebilirsiniz.

 1. Üniversitenizin Erasmus/Uluslararası İlişkiler Ofisi başvuru dökümanlarınızı posta yolu ile aşağıdaki adrese göndermelidir

Adres: Uluslararası İlişkiler Ofisi
            ATILIM ÜNİVERSİTESİ
            Kızılcaşar Mah. 06836 İncek, Ankara, Turkey

 **Eksik veya geç başvurular işleme alınmayacaktır.

 1. İlgili bölümden kabul aldıktan sonra sizin için Kabul Belgesi (Letter of Acceptance) hazırlanır. Erasmus Ofisi bu belgeyi sizin enstitünüzün Uluslararası İlişkiler Ofisine faksla ve mail yolu ile iletir.
 2. Öğrenci vizesi almak için Kabul Belgeniz (Letter of Acceptance)  ile en yakındaki Türk Konsolosluğuna gitmeniz gerekir. (Bu vizeyi Türkiye’de alamazsınız.)
 3. Türkiye’ye geldikten sonra bir ay içinde oturma izni (residence permit) için başvurmanız gerekir. Bu işlem için ofisimiz size destek olacaktır.
 4. Dönem sonunda, Atılım Üniversitesi’nde geçirdiğiniz zamanı belirten bir Katılım Belgesi (Certificate of Attendance) verilir. Notlar duyurulduktan sonra resmi bir  Not Dökümü (Transcript of Records) belgesi posta yolu ile Erasmus Ofisinize gönderilir.
 5. LÜTFEN DİKKAT, Erasmus öğrencileri hayat sigortasından faydalanamamaktadırlar. Türkiye’ye gelmeden önce sağlık hizmetleri ile ilgili teminatınız olduğundan emin olunuz.